Buty kowbojki – na jaką porę roku?

Kowbojki damskie to buty, które, co kilka sezonów, wracają na światowe wybiegi i inspirują najwybitniejszych kreatorów mody. To inspirowane Dzikim Zachodem obuwie ma duże grono fanek. Poza tym, jest zaskakująco praktyczne – w europejskim klimacie przyda się na więcej niż jedną porę roku. Buty kowbojki – na jaką porę roku?

Wiosna a kowbojki

Buty kowbojki są świetne do noszenia wiosną. Temperatura wtedy zwykle sięga kilkunastu stopni (oprócz samego początku wiosny, gdy jest zdecydowanie zimniej i końcówki wiosny, gdy temperatury robią się już letnie i upalne). Kowbojki, czyli buty z cholewką sięgającą zwykle połowy łydki, wykonane ze skóry, będą dobrze chronić nogę przed zimnem, deszczem i wiatrem. Poza tym, będą pasować do naszych jesiennych stylizacji, czyli do płaszcza, lekkich sweterków, spódniczek i rajstop. Wiosną zdecydowanie można postawić na kowbojki – te w neutralnym kolorze będą bardzo uniwersalnym obuwiem!

Kowbojki w lecie

W lecie, gdy temperatura sięga nawet ponad 30 stopni Celsjusza, kowbojki raczej nie będą przydatne. Wyjątkiem będą lżejsze modele. Często bywają one elementem stylizacji na festiwale muzyczne. Festiwale te odbywają się głównie w lato. Zależy to jednak od materiału i grubości naszego buta.

Jesień w butach kowbojkach

Kowbojki damskie nadają się też na jesień, gdy temperatura spada po lecie, ale jeszcze nie ma mrozu i śnieżnych zasp. Jesień to moment, w którym wyciągamy z szafy nasze płaszcze i rajstopy. To, tak, jak wiosna, przejściowy sezon. W naszym klimacie sprawdzą się tu kowbojki, czyli buty, które zakrywają stopę w pełni.

Kowbojki na zimę

Kowbojki raczej nie nadają się na zimę, gdy temperatura zwykle jest na minusie. Może być nam, po prostu, za zimno. Wyjątkiem będą buty ocieplane – te się sprawdzą. Trzeba jednak sprawdzić, czy podeszwa butów jest odpowiednia i nie będziemy ślizgać się na lodzie.