Basic w garderobie – spodnie z wysokim stanem

Spodnie z wysokim stanem damskie są obecne w kanonie mody już od wielu dziesiątek lat. Pierwszy raz popularność zyskały dzięki amerykańskim gwiazdom i modelkom, które często je zakładały. Dlaczego stały się popularne? Mogą je nosić zarówno kobiety z dobrze zarysowaną, podkreśloną talią, te, które mają figurę gruszki, a także klepsydry. Są bardzo uniwersalne i eleganckie, nadają szyku i pikanterii każdej stylizacji – nawet tej zwykłej, codziennej.

Spodnie wysoki stan dla kobiet – dlaczego warto?

Są to spodnie bardzo komfortowe, wygodne, w których nikt nie boi się zrobić przysiadu czy też schylić po coś. Zasłaniają dokładnie pośladki, a także część pleców. U większości kobiet sięgają w okolice pępka, a niektóre modele nawet go zasłaniają. Te spodnie świetnie się trzymają na biodrach, w większości przypadków nie potrzeba do nich paska. Pięknie zaznaczają talię i podkreślają i unoszą pośladki. Modelują i wysmuklają nogi, a niektóre modele pomogą ukryć szerokie biodra albo podkreślić wąskie biodra! Uniwersalność to najważniejsza cecha tych spodni.

Mom jeans – czyli klasyka lat 70/80/90

Mom jeans to spodnie z wysokim stanem, które mają jedynie delikatnie zwężaną nogawkę. Jest to świetnie przejście między klasycznymi, obcisłymi rurkami, a dzwonami. Świetnie sprawdzą się latem, zwłaszcza te, które posiadają długość 7/8 – wyeksponowane są wtedy kostki, które są najwęższym momentem nogi, a także talia – najwęższy moment tułowia. Pięknie wyglądają do białych koszul, a także zwykłych basic T-shirtów

Boyfriend jeans – nowość ostatnich lat

Boyfriend jeans nie należy mylić z dzwonami. Są to spodnie typu baggy, które są po prostu luźne i workowate wszędzie, ale nie w talii. Dobry wybór dla kobiet z chłopięcą figurą, które chciałyby podkreślić talię i pośladki, a zamaskować bardzo chude nogi. Świetnie wyglądają do szpilek i marynarki – prawdziwa elegancja!

Krojów i modeli spodni z wysokim stanem jest tak wiele, że można mieć pewność, że każdy znajdzie coś dla siebie! Wystarczy udać się do sklepu i mierzyć.