Najmodniejsze modele okularów przeciwsłonecznych na wiosnę i lato 2020

Moda bywa szalona i bardzo barwna. Jest na tyle wyjątkowa, że często z sezonu na sezon chcemy wprowadzać coraz to nowsze i bardziej odważne wersje swoich outfitów. Nie mniej ważne są charakterystyczne dodatki. Mimo że fanów klasycznego stylu nie brakuje, to często szukamy na siebie nowych pomysłów i rozwiązań. Dotyczy to również okularów. Jakie okulary przeciwsłoneczne damskie będą popularne w sezonie wiosenno-letnim w 2020 roku?

Okulary oversize

W dalszym ciągu modne są duże, oversizowe okulary. Mogą to być przeciwsłoneczne okulary okrągłe, kwadratowe czy owalne. Z płaską górą lub też modele bez ramki. Wszystkie okulary oversizowe charakteryzują się niepowtarzalnym charakterem. Królują tutaj przede wszystkim motywy zwierzęce. Największe marki proponują kwadratowe muchy, okulary z szerokimi zausznikami, a także duże awiatory.

„The shield” – okulary w stylu tarczy

Okulary w stylu tarczy to wciąż jeden z najgorętszych trendów w tym sezonie. Pod względem kształtu zazwyczaj przypominają popularne pilotki. Ten model okularów zdecydowanie zwraca uwagę.

Jak z Matrixa

Mimo że popularne były już w roku 2019, to dalej będą królowały również w tym sezonie. Mogą to być okulary z niewielkimi, prostokątnymi soczewkami, które sprawiają, że rysy twarzy wydają się ostrzejsze czy okulary o nieco łagodniejszych ramkach oraz z bardzo wąskimi szkłami. Mimo że dla wielu osób ten model okularów jest zbyt odważnym dodatkiem, to w miarę pojawiania się nowych wariantów tego modelu zyskują one coraz szerszą grupę fanów.

Oryginalne kształty

W roku 2020 będzie zdecydowanie królować oryginalność – im dziwniejszy kształt, tym lepiej. Znani projektanci stawiają na nieregularne, geometryczne oprawki oraz często równocześnie gradualne soczewki, które mogą złagodzić ostre linie. Mimo że okulary przeciwsłoneczne damskie oktagonalne były jednym z trendów już w roku 2019, to w nadchodzącym sezonie wiosenno-letnim ich popularność wzrośnie jeszcze bardziej.

Aviatory

Wydawać by się mogło, że nieśmiertelne pilotki będą modne już zawsze. Jednak wyobraźnia projektantów jest nieograniczona i z każdym sezonem pokazują nam oni coraz to nowsze wersje tych popularnych okularów. Mogą być one plastikowe, w grubych oprawkach czy w delikatnych metalowych ramkach. Z poprzeczką lub bez. To niewątpliwie jeden z tych trendów, które pokocha niemal każdy.